Kritiky.cz > Filmy > Filmové a televizní aktuality > Interview s upírem se bude natáčet na Staroměstském náměstí v Praze, v Týnském chrámu

Interview s upírem se bude natáčet na Staroměstském náměstí v Praze, v Týnském chrámu

Photo © AMC+
Photo © AMC+
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Druhá série seriálu AMC Interview s upírem se poslední dva měsíce natáčela v pražském Barrandovském studiu a nyní se natáčení přesouvá do lokací po celé české metropoli. Produkce seriálu bude příští týden probíhat v sousedství Staroměstského náměstí v centru Prahy.

Ulice v okolí věžovitého chrámu Panny Marie před Týnem jsou vyhrazeny pro natáčení Interview s upírem, což naznačuje, že interiéry této pražské památky ze 14. století by mohly být využity pro natáčení.

Kromě Týnského chrámu by mohly být pro natáčení filmu Interview s upírem.

Části ulic Týnská ulička, Masná, Týnská, Dlouhá a Pařížská v okolí Staroměstského náměstí jsou rezervovány pro produkční techniku pro Interview s upírem od neděle 28. května do soboty 3. června.

Pražský kostel Panny Marie před Týnem, který se tyčí vysoko nad Staroměstským náměstím, je jednou z nejrozpoznatelnějších dominant české metropole. Stavba současné podoby kostela, která nahradila dva starší kostely, začala v roce 1300 a byla dokončena v roce 1450. Gotické věže na vrcholu Týnského chrámu dosahují výšky 80 metrů.

Praha si zahraje Paříž z období druhé světové války a možná i další místa ve druhé sérii Interview s upírem, která pokrývá druhou polovinu původního románu Anne Riceové. Kniha byla již dříve adaptována do podoby filmu z roku 1994 s Tomem Cruisem, Bradem Pittem a mladou Kirsten Dunst v hlavních rolích nestárnoucích upírů.

V první sezóně seriálu Interview s upírem na stanici AMC hráli Sam Reid, Jacob Anderson a Bailey Bass v těchto rolích; zatímco Reid a Anderson jsou zpět na palubě ve druhé sérii, Delainey Hayles zaskakuje za roli, kterou hraje Bass.

Eric Bogosian a Assad Zaman se vrátí i ve druhé sérii Interview s upírem a připojí se k nim nováček Ben Daniels.

Interview s upírem je jedním ze tří velkých seriálů, které se v létě natáčejí v Praze. Ve studiu Jordan v pražských Letňanech se nyní natáčí třetí série Kola času společnosti Amazon Studios a tento měsíc se v české metropoli začne natáčet také třetí série Foundation společnosti Apple TV.

Seriál společnosti AMC je zároveň druhou velkou upírskou produkcí, která letos zavítá do Prahy. Nosferatu, nejnovější film režiséra Roberta Eggerse s Billemem Skarsgårdem a Willemem Dafoe v hlavních rolích, právě skončil po tříměsíčním natáčení v české metropoli.

Datum premiéry druhé série Interview s upírem zatím nebylo oznámeno, ale na základě produkčních dat ji očekávejte na AMC někdy v polovině roku 2024.


Tento článek původně napsal Jason Pirodsky pro The Prague Reporter a do češtiny jej přeložil Jiří Borový

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,14380 s | počet dotazů: 264 | paměť: 72070 KB. | 16.04.2024 - 16:08:13