Kritiky.cz > Horory > Charles Manson

Charles Manson

thumbCoverMain
thumbCoverMain
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...
Charles a jeho „rodi­na“ se sta­li vel­kým postra­chem, ale i věč­nou inspi­ra­cí pro vel­kou spous­tu lidí na celém svě­tě. To však nic nemě­ní na tom, že to jsou pře­de­vším bez­cit­ní vra­ho­vé a fana­ti­ci.

Jeho mat­kou byla tepr­ve šest­nác­ti­le­tá Kathleen Maddoxová, kte­rá se živi­la pro­sti­tu­cí. Narodil se 12.11.1934 v Cincinnati stá­tě Ohio. V době kdy se malý Charles naro­dil se jeho mat­ka vda­la za děl­ní­ka Williama Mansona a chla­pec dostal jeho pří­jme­ní. Nikdy se však nedo­zvě­děl prav­du o svém pra­vém otci i když se jed­nu dobu spe­ku­lo­va­lo, že jím mohl být jis­tý ‘‘ plu­kov­ník Scott‘‘. Nejspíš však šlo pou­ze o lež jeho mat­ky, kte­rá ho čas­to nazý­va­la bastar­dem. Právník Vincent Bugliosi se sna­žil pát­rat po pra­vém půvo­du jeho bio­lo­gic­ké­ho otce a v někte­rých zázna­mech oprav­du nale­zl jmé­no Scott. Údajně mělo jít o afro­a­me­ric­ké­ho kucha­ře, kte­rý si něko­li­krát začal s jeho mat­kou. Charles Manson však vždy důraz­ně popí­ral, že by jeho otec měl mít afric­ké koře­ny. Jeho mat­ka Kathleen zača­la straš­ně pít a údaj­ně měla malé­ho chlap­ce pro­dat jed­né bezdět­né ser­ví­r­ce za flaš­ku alko­ho­lu. Nazpět domů ho měl odnést jeho strýc. V roce 1939 byla však jeho mat­ka a strýc zatče­ni a vza­ti do vaz­by na pět let za vylou­pe­ní auto­ser­vi­su. Malý Charles se musel pře­stě­ho­vat do Virginie ke strý­ci a tetě, kde žil až do její­ho před­čas­né­ho pro­puš­tě­ní v roce 1942. V roce 1947 se poku­si­la jeho mat­ka najít pro Charlese náhrad­ní pěs­toun­skou rodi­nu, ale bez­ú­spěš­ně. Proto musel být umís­těn do chla­pec­ké­ho domo­va, ale po dese­ti měsí­cích se mu odsud poda­ři­lo utéct zpět ke své mat­ce. Jenže ta ho k vel­ké­mu pře­kva­pe­ní už nechtě­la a spros­tě ho vyho­di­la z domu.

Charles Manson (2009)

První potí­že se záko­nem: 

Brzy poté se začal potu­lo­vat kra­jem a vykrá­dat men­ší obcho­dy. Většinou si z nich kro­mě jíd­la odná­šel i peněž­ní hoto­vost. Jednoho dne se roz­ho­dl ukrást kolo, ale byl při­sti­žen a poli­cií poslán opět do dět­ské­ho domo­va v Indianapolis. Jenže hned po prv­ním dnu opět ute­kl, ale moc dale­ko se nedo­stal a byl zno­vu chy­cen. Tentokrát ho posla­li chla­pec­ké­ho domo­va na pře­vý­cho­vu. Čtyři dny po svém pří­jez­du se mu však poda­ři­lo utéct ješ­tě s jed­ním chlap­cem na svo­bo­du. Byl však zno­vu chy­cen a donu­cen se vrá­tit do útul­ku. Později tvr­dil, že odsud utí­kal, pro­to­že byl sexu­ál­ně obtě­žo­ván star­ší­mi chlap­ci. V roce 1951 se mu poda­ři­lo opět utéct a ten­to­krát mu děla­li spo­leč­nost ješ­tě dva chlap­ci. V Utahu byli všich­ni tři chy­ce­ni v kra­de­ném autě, navíc vykrad­li něko­lik ben­zí­no­vých pump na své ces­tě do Kalifornie. Manson byl poslán do výcvi­ko­vé chla­pec­ké ško­ly ve Washingtonu D.C, kde zůstal celé čty­ři roky. Přestože měl IQ 109 byl čás­teč­ně negra­mot­ný. Poté se zno­vu nastě­ho­val ke své tetě ve Virginii, kde momen­tál­ně byd­le­la i jeho mat­ka. V roce 1955 se ože­nil se ser­vír­kou Rosalie Jean Willisovou. V říj­nu toho roku se s těhot­nou man­žel­kou roz­hod­li pře­stě­ho­vat do Los Angeles. Uskutečnili to však v ukra­de­ném autě a poli­cie Charlese opět zatkla. Dostal však pěti­le­tou pod­mín­ku, kte­rou ale vzá­pě­tí poru­šil tím, že se nedo­sta­vil ke sly­še­ní a byl zno­vu zatčen v Indianapolis. Tentokrát už vyfa­so­val tři roky na Terminal Island , v San Pedru, Kalifornii. Během jeho poby­tu ve věze­ní jeho man­žel­ka poro­di­la Charlese juni­o­ra. Jeho žena nyní byd­le­la s jeho mat­kou v Los Angeles a čas­to jej ve věze­ní navště­vo­va­ly. Jenže když se v břez­nu roku 1957 návštěvy jeho man­žel­ky zasta­vi­ly a ona se už neu­ká­za­la, začal Charles zuřit a poté co mu mat­ka řek­la, že ho milá si našla jiné­ho se roz­ho­dl utéct ješ­tě před svým pro­puš­tě­ním. Skutečně se dva týd­ny před pod­mí­neč­ným pro­puš­tě­ním poku­sil ukrad­nout auto a utéct, ale byl chy­cen a musel si odkrou­tit celý trest.

Na svo­bo­du se dostal až v roce 1958 v ten samý rok co mu jeho man­žel­ka zasla­la žádost o roz­vod. V lis­to­pa­du se sezná­mil s tepr­ve šest­nác­ti­le­tou dce­rou boha­tých rodi­čů. Ta mu dáva­la veš­ke­ré své pení­ze a když se poku­sil z ní vymá­mit i zby­tek jejich úspor nahlá­si­la ho poli­cii. Dostal dese­ti­le­tou pod­mín­ku a mohl být rád, že nešel do věze­ní. Dívka totiž se slza­mi v očích pře­svěd­či­la soud, že Charlese milu­je a stáh­la obvi­ně­ní. Leona jak se dív­ka jme­no­va­la si zača­la říkat Candy Stevens. Charles jí požá­dal o ruku a vza­li se. Brzy po svat­bě Manson spo­leč­ně s ní a ješ­tě jed­nou ženou odjel z Kalifornie do Nového Mexika, kde obě ženy nutil k pro­sti­tu­ci. Svým odjez­dem si však zadě­lal na pěk­ný malér, pro­to­že tím poru­šil svou pod­mín­ku a byl na něj opět vydán zaty­kač. V dub­nu 196 byla dru­há z žen zatče­na poli­cí za pro­sti­tu­ci a Manson se radě­ji vrá­til do Los Angeles, kde měl nastou­pit dese­ti­le­tý trest za poru­še­ní pod­mín­ky a kuplíř­ství. V červ­nu 1961 se poku­sil zažá­dat o odvo­lá­ní a navíc se poku­sil pod­pla­tit pro­ku­rá­to­ra, ale tím si svou situ­a­ci jen zhor­šil. V roce 1963 požá­da­la Leona o roz­vod ( mezi tím se jí a Charlesovi naro­dil syn Charles Luther) a násled­ně se s ním i roz­ved­la. V červ­nu 1966 byl Manson opět poslán na Terminal Island v San Pedru. 21.června 1967 byl koneč­ně pro­puš­těn na svo­bo­du. Bylo mu zatím ješ­tě 32.let, ale vět­ší část své­ho živo­ta strá­vil za mří­že­mi a to se na něm do jis­té míry pode­psa­lo. Už se mu odsud ani nechtě­lo, pro­to­že se pro něj cela sta­la dru­hým domo­vem.

Tex Watson

Založení jeho ‘‘rodi­ny‘‘

V den své­ho pro­puš­tě­ní požá­dal Manson o povo­le­ní se pře­stě­ho­vat do San Francisca, kde se díky vězeň­ským kon­tak­tům uby­to­val v Berkeley. Ve věze­ní ho vězeň Alvin Karpis nau­čil hrát na kyta­ru, tak­že se poku­sil žeb­rat na uli­ci a hrát při­tom na kyta­ru. Díky tomu se sezná­mil s tři­a­dva­ce­ti­le­tou stu­dent­kou Mary Brunnerovou, kte­rá si při­vy­dě­lá­va­la v míst­ní knihov­ně. Manson se nastě­ho­val k ní do domu a začal s ní žít. Ale zane­dlou­ho si do domu začal vodit dal­ší ženy až s ním nako­nec žilo dal­ších 18 žen. Z Mansona se stal samozva­ný guru a začal své pří­vr­žen­ce obl­bo­vat růz­ný­mi filo­zo­fic­ký­mi citá­ty a úva­ha­mi, kte­ré se nau­čil ve věze­ní při stu­do­vá­ní Scientologie. Brzy měl své prv­ní mla­dé stou­pen­ce a jeho ‘‘rodi­na‘‘ se zača­la poma­lu ale jis­tě roz­růs­tat. Převážně v ní byly mla­dé ženy a dív­ky. Charles Manson při­jal Scientologii za své nábo­žen­ství ješ­tě během své­ho poby­tu ve věze­ní. Během léta jeho stou­pen­ci sehna­li sta­rý škol­ní auto­bus, kte­rý poma­lo­va­li v hip­pís sty­lu a zača­li s ním ces­to­vat po kra­ji. Odstranili vět­ši­nu seda­del a vnitřek zapl­ni­li něko­li­ka kobe­reč­ky a spous­tou pol­štá­řů. Brzy zača­li ces­to­vat po celé Americe. Během své­ho puto­vá­ní navští­vi­li napří­klad Washington, Los Angeles, Mexiko, Malibu a Topanga Canyon. Během něko­li­ka měsí­ců zís­kal dal­ší vel­kou sku­pi­nu stou­pen­ců a jejich počet se neu­stá­le zvět­šo­val. Manson si poří­dil dodáv­ku Volkswagen, ve kte­ré ces­to­val pou­ze on a jeho pří­tel­ky­ně Mary.

Mary Theresa Brunner

Setkání s Dennisem Wilsonem

Na jaře roku 1968 jel člen sku­pi­ny The Beach Boys svým autem napříč Malibu a u ces­ty zpo­zo­ro­val dvě sto­pař­ky. Vzal je tedy do své­ho auta a odve­zl je k sobě domů. Potřeboval si však zaří­dit ješ­tě něja­ké důle­ži­té věci a ode­šel pryč. Když se vrá­til domů kolem tře­tí hodi­ny ráno uvi­děl na pří­jez­do­vé ces­tě cizí­ho muže. Tím byl Charles Manson, kte­rý ihned vykro­čil Dennisovi napro­ti. Ten měl oba­vy, že mu cizí muž chtěl ublí­žit, ale jak se uká­za­lo chtěl mu jen podě­ko­vat, že sve­zl dvě jeho stou­pen­ky­ně. Společně vstou­pi­li do domu a tam Wilson uvi­děl dal­ší ( zhru­ba tucet) cizí lidi, vět­ši­nou samé ženy. Dennis Wilson byl fas­ci­no­ván tou­to spo­leč­nos­tí a nabí­dl jim na něja­kou dobu stře­chu nad hla­vou. Manson a spol si tak v kli­du žili za jeho výda­je. Během něko­li­ka dní se počet ban­dy roz­ros­tl na dvoj­ná­so­bek a ženy zača­li slou­žit obě­ma mužům jako služ­ky i sexu­ál­ní otro­ky­ně. Wilson však musel něko­li­krát šáh­nout hlu­bo­ko do kapsy pro­to­že někte­ré ženy byly naka­že­né kapav­kou a tak musel kou­pit potřeb­né léky. Navíc ho stá­lo 21 000 dola­rů za opra­vu zni­če­né­ho auta, kte­ré si vypůj­či­li. Dennis byl také veli­ce pře­kva­pe­ný Mansonovým hudeb­ním nadá­ním a pro­na­jal mu stu­dio. Společně se svý­mi přá­te­li Greggem Jakobso­nem , Terry Melcherem , a Rudim Altobellim umož­ni­li nahrát Charlesovi něko­lik vlast­ních nahrá­vek, ale ty neby­li nikdy zve­řej­ně­ny. Jednu píseň však The Beach Boys však pře­ce jenom poz­dě­ji zve­řej­ni­li: původ­ní název byl „Cease To Exist“, ale poz­dě­ji jí pře­jme­no­va­li na „Never Learn Not To Love“. Manson a jeho pří­vr­žen­ci zača­li být stá­le více závis­lí na mari­hu­a­ně a pod jejím vli­vem zača­li být stá­le více agre­siv­ní, což se Wilsonovi pře­stá­va­lo líbit. Několikrát se je mar­ně poku­sil vyho­dit ze své­ho domu, ale oni mu vyhro­žo­va­li smr­tí. To si pře­stal nechat líbit, odjel z domu a nechal Mansona svým mana­že­rem vyho­dit. Později se s ním dostal ješ­tě něko­li­krát do kříž­ku, ale nako­nec Manson a jeho pří­vr­žen­ci sebra­li a odje­li pryč.

Susan Denise Atkins

Nové úto­čiš­tě

Tím se pro Charlese a jeho rodi­nu sta­la v srpnu 1968 Spahnova far­ma (ranč) v Topanga Canyonu. Farma v minu­los­ti slou­ži­la fil­ma­řům a tele­viz­ním štá­bům při natá­če­ní wes­ter­no­vých scén. Mansonovi pří­vr­žen­ci se ihned pus­ti­li do prá­ce a zchát­ra­lou far­mu dali postup­ně do kupy. Aby si Charles udobřil osm­de­sá­ti­le­té­ho maji­te­le far­my George Spahna, kte­rý je zde nechal byd­let zadar­mo, nabí­dl mu něko­lik svých dívek k sexu­ál­ním rado­ván­kám. Mezi nimi byla i Lynette „Squeaky“ Frommeová. Ta si svou pře­zdív­ku zís­ka­la díky své­mu piš­tě­ní. Ke sku­pi­ně se brzy při­dal dal­ší muž. Mladý Texasan Charles Watson, kte­rý se s nimi sezná­mil už ve Wilsonově domě. V lis­to­pa­du 1968 zabra­la ban­da dal­ší dvě malé far­my Myersových a Bakerových. Jednu z nich vlast­ni­la sta­rá paní, kte­ré Manson a Watson řek­li, že jsou muzi­kan­ti a potře­bu­jí zde natá­čet své nahráv­ky. Oba bez­mezně milo­va­li sku­pi­nu Beatles. Manson brzy začal kázat o raso­vém napě­tí a chys­ta­ném povstá­ní čer­ných oby­va­tel, kte­ří se neu­stá­le cítí být utla­čo­vá­ni. Při svých sean­cích kolem ohně a cito­val jim pís­ně z alba Beatles (White Album). Na začát­ku led­na 1969 se roz­hod­la rodi­na utéct před zimou zpět do Los Angeles. V Los Angeles Manson začal sesta­vo­vat „seznam pra­sat“. Šlo o lidi, kte­ré z růz­ných pří­čin odsou­dil k smr­ti, aby tak napl­nil své poslá­ní a vizi. Poté odje­li do Canoga Parku, kte­rý se nachá­zel neda­le­ko Spahnově far­my. Tady si našli úto­čiš­tě před vněj­ším svě­tem a moh­li být sami sebou. Nikdo je neo­tra­vo­val. Zde se poma­lu při­pra­vo­va­li na blí­ží­cí se apo­ka­ly­p­su. Kolem tábo­rá­ku děla­li divo­ké sean­ce nazva­né „Helter Skelter,“ pod­le stej­no­jmen­né pís­nič­ky sku­pi­ny Beatles a nespou­ta­né sexu­ál­ní orgie . V úno­ru byla Mansonova vize cha­o­su dokon­če­na. Rodina stvo­ři­la album s názvy, kte­ré před­sta­vo­va­li totál­ní cha­os a krvepro­li­tí. Byly plné zabí­je­ní bělo­chů čer­no­chy, kte­ří tou­ži­li po svo­bo­dě a krva­vé odpla­tě, ke kte­ré mělo dojít ‘‘v beze­dné jámě‘‘ taj­ném měs­tě pod Death Valley. Manson si dojed­nal schůzku s Terrym Melcherem, kte­ré­mu chtěl pus­tit svůj nato­če­ný mate­ri­ál, ale ten nikdy nedo­ra­zil. To se ho dotklo a slí­bil mu pomstu. Manson pře­de­vším svým věr­ným kázal své vize, kte­ré mu údaj­ně posí­la­li čle­no­vé sku­pi­ny Beatles ve svých pís­ních. Tvrdil, že brzy nasta­ne vál­ka mezi čer­no­chy a bílý­mi, pro­to­že čer­ní se chtě­jí ujmout vlá­dy a Mansona poprosí o pomoc. Jeho věr­ní mu bez­mezně věři­li a poma­lu se při­pra­vo­va­li na sérii vražd, kte­ré bylo potře­ba vyko­nat, pro­to­že jejich pán si to pře­je. Charles Manson byl o své věci (boji) z celé duše pře­svěd­čen a své pod­da­né (rodi­nu) udr­žo­val po celou dobu v posluš­nos­ti. Především pak díky dro­gám a tvr­dé­mu řádu, kte­rý muse­li všich­ni ctít a bez­mezně ho ve všem poslou­chat. Všichni čle­no­vé byli doslo­va zfa­na­ti­zo­vá­ni a své­ho vůd­ce bez­mezně milo­va­li.

Linda Kasabian

První střet­nu­tí se Sharon Tateovou

V břez­nu 1969 se Manson roz­ho­dl vydat do Melcherova domu na 10050 Cielo Drive sám. Jenže ten už zde nebyd­lel, pro­to­že dům pro­dal své­mu kama­rá­do­vi Rudi Altobellimu. Ten ho pro­na­jí­mal boha­tým lidem a nyní v něm byd­lel reži­sér Roman Polanski a jeho těhot­ná man­žel­ka Sharon Tateová. Snažil se vnik­nout do domu, ale před hlav­ním vcho­dem se sra­zil s foto­gra­fem Shahrokhem Hatamim, kte­rý jej dovnitř nepus­til a pochví­li jej vyho­dil se slo­vy, že zde byd­lí úpl­ně někdo jiný. Večer se však Manson vrá­til zpát­ky a nara­zil zde na Rudiho Altobelliho, kte­rý se mu mar­ně pokou­šel vysvět­lit, že Terry Melcher tu už nebyd­lí. Charles začal být agre­siv­ní a tak mu Ruddi zalhal, že se Melcher odstě­ho­val do Malibu, pro­to­že sám nevě­děl kam zmi­zel. Manson tedy chtěl aby jeho nahráv­ky zve­řej­nil sám Altobelli, ale ten řekl, že na něj nemá momen­tál­ně čas pro­to­že odlé­tá na rok do cizi­ny. Manson mu uvě­řil a na otáz­ku kdo zde teď bylí mu odpo­vě­děl prav­di­vě, ale pro­sil ho aby nové nájem­ní­ky už neo­tra­vo­val. Manson slí­bil, že to už neu­dě­lá a ode­šel. Na dru­hý den sku­teč­ně Rudi Altobelli odle­těl se Sharon Tateovou do Říma.

Patricia Dianne Krenwinkel

Vraždy začí­na­jí 

18.května 1969 Terry Melcher sku­teč­ně dora­zil na Mansonovu far­mu, aby si posle­chl nahráv­ky. Brzy poté Manson usou­dil, že je nača­se roz­pou­tat „Helter Skelter“ a poma­lu začít odškr­tá­vat jmen­ný seznam ‘‘pra­sat‘‘, kte­ré na tom­to svě­te nema­jí co dělat. Potřebovali zís­kat vět­ší sumu peněz a tak Charles Watson začal kšef­to­vat ( a záro­veň i okrá­dat) s pře­kup­ní­kem drog Bernardem „Lotsapoppa“ Crowem. Ten však brzy při­šel na to, že ho Mansonova rodi­na okrá­dá a začal jim vyhro­žo­vat smr­tí. To se samo­zřej­mě Mansonově rodi­ně nelí­bi­lo a tak se roz­hod­la ude­řit jako prv­ní. 1.června 1969 vtr­hl Manson do Croweova apartmá­nu v Hollywoodu a zastře­lil ho. Potom ovšem zpa­ni­ka­řil, pro­to­že se domní­val, že Crowe pat­řil do sku­pi­ny Black Panther a oče­ká­val odpla­tu. Proměnil svo­jí far­mu na obran­nou pev­nost a udr­žo­val celo­den­ní ozbro­je­né hlíd­ky. Nikdo však nedo­ra­zil.

25.června 1969 poslal Manson něko­lik čle­nů své rodi­ny do domu hudeb­ní­ka Garyho Hinmana, aby od něj zís­kal pení­ze o kte­rých byl pře­svěd­čen, že je tenhle zbo­hat­lík zdě­dil. Tuto sku­pi­nu tvo­ři­li Robert Kenneth „Bobby“ Beausoleil, Mary Brunnerová a Susan Atkinsová. Dva dny drže­li nespo­lu­pra­cu­jí­cí­ho Hinmana jako rukojmí, pro­to­že jim odmí­tl dát pení­ze, kte­ré doma stej­ně neměl. Poté jim došla trpě­li­vost a zača­li se řídit instruk­ce­mi své­ho vůd­ce. Bobby Beausoleil mu nej­pr­ve use­kl ucho, aby ho nechal vykr­vá­cet, ale potom se roz­ho­dl ubo­dat Hinmana k smr­ti a jeho krví napsal za zeď nápis ‘‘Politické pra­se‘‘ a tla­pu pumy. V jed­nom z poz­děj­ších roz­ho­vo­rů řekl Bobby Beausoleil, že jeho úko­lem bylo dojít pro pení­ze, kte­ré Hinman dlu­žil za dro­gy a obě dív­ky netu­ši­li, že nema­jí zůstat žád­ní svěd­ci. Jenže Susan Atkinsonová zase tvr­di­la, že všich­ni tři vědě­li dopře­du, že mají všech­ny v domě zabít a na far­mu donést 21 000 dola­rů, kte­ré měl mít Hinman u sebe.

Leslie Louise Van Houten

Masakr v domě

6.srpna 1969 byl Bobby Beausoleil zadr­žen poli­cií při jízdě v kra­de­ném Hinmanově autě. Policie u něj našla i vra­žed­nou zbraň. O dva dny poz­dě­ji řekl Manson ostat­ním čle­nům své rodi­ny, že opět nade­šel čas roz­pou­tat ‘‘Helter Skelter‘‘. 8.srpna tedy naří­dil Charlesovi ‘‘Texovi‘‘ Watsonovi, Susan Atkinsové, Lindě Kasabianové a Patricii Krenwinkelové, aby vyra­zi­li k Melcherově domu a zabi­li kaž­dé­ho, koho uvi­dí. Měli ve všem poslech­nout Texe, kte­rý měl celé akci šéfo­vat. Patricie Krenwinkelová byla jed­nou ze dvou sto­pa­řek, kte­ré kdy­si vzal Dennis Wilson do své­ho auta. Všichni čty­ři tedy nepo­zo­ro­vá­ni při­je­li až k hlav­ní brá­ně, kde Watson vyle­zl na tele­graf­ní sloup a pře­ří­zl drá­ty. Odvezli auto tro­chu dál od domu, aby na něj neby­lo vidět a vyda­li se zpět k domu. Jelikož měli strach, že brá­na může být pod elek­tric­kým prou­dem či na ní může být alarm, pře­lez­li přes zeď . Dívky se scho­va­ly v křo­ví a Tex v tu chví­li spat­řil při­jíž­dě­jí­cí auto. Chladnokrevně zblíz­ka zastře­lil tepr­ve osm­nác­ti­le­té­ho Stevena Parenta. Poté se roz­hod­li poti­chu odstra­nit oken­ní tabu­le a Watson, Susan a Patricie vnik­li do domu. Linda Kasabianová zůsta­la hlí­dat před domem. Susan Atkinsová dosta­la pří­ka­zem aby pro­bu­di­la spí­cí­ho Wojciecha Frykowskieho (pří­te­le Polanského) a Watson ho vzá­pě­tí kopl do hla­vy. Když napa­de­ný pro­sil o sli­to­vá­ní a ptal se na to kdo jsou a co tu děla­jí, odpo­vě­děl mu Tex Watson tak­to: ‘‘Já jsem ďábel a jsem zde pro­to, že ďábel zde má prá­ci‘‘. Obě dív­ky mezi­tím při­ved­li i zby­lé tři oby­va­te­lé domu. Byla mezi nimi těhot­ná hereč­ka Sharon Tateová, její pří­tel a býva­lý mile­nec Jay Sebring (kadeř­ník) a dědič­ka tabá­ko­vé­ho mag­ná­ta Abigail Folgerová. Roman Polanski byl v tu dobu v Londýně. Watson se roz­ho­dl svá­zat Sharon a Sebringa pro­va­zy k sobě, ale Sebring začal pro­tes­to­vat, že s ní nesmí tak zachá­zet když je těhot­ná. Odpovědí mu byla kul­ka, kte­rou po něm Watson vypá­lil. Abigail Folgerová se muse­la vrá­tit zpět do své lož­ni­ce odkud měla donést svou peně­žen­ku. Měla v ní však jen 70 dola­rů což Watsona namích­lo a sedm­krát bodl sté­na­jí­cí­ho Sterlinga, kte­rý poma­lu umí­ral. Frykowski měl svá­za­né ruky ruč­ní­kem, ale poda­ři­lo se mu posta­vit na nohy a začal zápa­sit se Susan Atkinsovou, ta ho zača­la nožem bodat no noh, ale on se roz­bě­hl k hlav­ní­mu vcho­du. Jenže se mu do ces­ty posta­vil Watson, kte­rý ho něko­li­krát ude­řil zbra­ní do hla­vy, potom ho pobo­dal a ješ­tě k tomu i dva­krát postře­lil. Tím však pře­sta­la být zbraň účin­ná, pro­to­že se mu poté roz­padla v ruce. V tu chví­li dovnitř vtrh­la Linda Kasabianová, kte­rou vydě­si­ly zvu­ky uvnitř domu a poté co spat­ři­la hrů­zu a krvepro­li­tí, kte­ré zde roz­pou­ta­li její soukme­nov­ci se poku­si­la zachrá­nit Sharon Tateovou a Abigail Folgerovou tím, že si vymys­le­la lež o tom, že někdo při­chá­zí k domu. Jenže v tu chví­li se roz­hod­la Abigail Folgerová, že vez­me nohy na rame­na a roz­běh­la se z míst­nos­ti pryč s Patricií Krenwinkelovou v patách. Podařilo se jí dostat před dům, ale tam se na ní ozbro­je­ná dív­ka vrh­la a něko­li­krát jí bod­la do zad. V tu chví­li tam při­spě­chal i Watson, a oba spo­leč­ně zasa­di­li umí­ra­jí­cí ženě cel­kem osm­a­dva­cet bod­ných ran. Umírající Frykowski se poku­sil odpla­zit před dům, ale na tráv­ní­ku ho dosti­hl Watson, kte­rý ho doslo­va roz­bo­dal k smr­ti. Zasadil mu cel­kem jed­na­pa­de­sát bod­ných ran. Poté se vrá­til do domu, kde bylo potře­ba skon­co­vat s posled­ní pře­ži­vší. Tou byla Sharon Tateová, kte­rá pro­si­la o život svůj i své­ho dítě­te, ale nikdo v domě s ní neměl sli­to­vá­ní. Watson spo­leč­ně se Susan Atkinsovou jí bod­li cel­kem šest­náct­krát. Ve smr­tel­né agó­nii neu­stá­le řva­la ‘‘Matka, Matka...‘‘ do té doby než vydech­la napo­sle­dy. Při odcho­du pou­ži­li ruč­ník jímž byl svá­za­ný Frykowski a krví Sharon Tateové napsa­li na zeď ‘‘PRASE‘‘. Na ces­tě zpět na far­mu si vra­ho­vé vysvlék­li své krví potřís­ně­né šaty a spo­leč­ně se zbra­ně­mi je zako­pa­li v kop­cích. Při poz­děj­ších výsle­ších Tex Watson hrdě pro­hla­šo­val, že to byl on sám, kdo zabil Sharon Tateovou a Susan se jí ani nedo­tkla. Ta sice nej­pr­ve tvr­di­la, že i ona se podí­le­la na její vraž­dě, ale poz­dě­ji svou výpo­věď stáh­la.

Jay Sebring a Sharon Tate

Poslední vraž­da LaBiancových

Následují noc se sešlo na far­mě šest čle­nů rodi­ny spo­leč­ně s Mansonem, kte­rý nebyl spo­ko­je­ný s tím co se ode­hrá­lo v domě Romana Polanského. Byli tam všich­ni čty­ři vra­ho­vé, Leslie Van Houtenová a Steve „Clem“ Grogan. Všech šest jeho stou­pen­ců muse­lo nastou­pit spo­leč­ně s ním do auta a on se roz­ho­dl jim uká­zat jak se to má dělat správ­ně. Vydali se po sil­ni­ci 3301 Waverly Drive až k domu maji­te­le super­mar­ke­tu Leno LaBiancy a jeho ženy Rosemary. Poté Manson zmi­zel na obhlíd­ku a když se pochví­li vrá­til poslal naho­ru Leslie, Patricii a Watsona. Řekl jim, že oba maji­te­lé naho­ře spí, tak ať je poti­chu svá­ží. Nakonec se pro jis­to­tu vydal do domu s nimi. Watson spo­leč­ně s Mansonem oba man­že­le svá­za­li a necha­li ležet na pod­la­ze. Poté poslal Patricii a Leslie ať je co nej­rych­le­ji zabi­jí. Jenže z domu se ozval zvuk sou­bo­je a když vra­zil Watson do domu uvi­děl stá­le žijí­cí­ho Lena LaBiancu, tak mu nožem na prv­ní ránu pro­píchl hrdlo. Konečně došel až do lož­ni­ce, kde paní Rosemary sta­teč­ně bojo­va­la s obě­ma dív­ka­mi, ale na Texe Watsona už nesta­či­la. Několikrát jí smr­tel­ně bodl a pak se bez mrk­nu­tí oka oto­čil zpět k umí­ra­jí­cí­mu Lenovi, kte­ré­ho ješ­tě dva­náct­krát pobo­dal. Poté co muž umřel mu nožem vyře­zal na prsa ‘‘WAR‘‘. Poté se Watson oto­čil na obě dív­ky a při­nu­til je, aby také pobo­da­ly mrt­vé těla, pro­to­že jinak nespl­ní svůj úkol a Manson je bude muset potrestat. Obě dív­ky tedy ješ­tě něko­li­krát pobo­da­ly paní Rosemary ( Leslie dokon­ce šest­náct­krát na zádech a zad­ni­ci). Watson násled­ně řekl Mansonovi, že úkol byl spl­něn. Vůdce jim při­ká­zal aby šli zamést všech­ny sto­py a na zeď opět napsa­li hrůz­né nápi­sy. Zatímco Watson uklí­zel svin­čík v domě, tak Patricie napsa­la na zeď dva nápi­sy: ‘‘Zvedni se a Smrt pra­sa­tům‘‘ a na led­nič­ku poté při­da­la nápis „Healter Skelter“. Potom ode­šla k mrt­vé­mu maji­te­li domu a do bři­cha mu zabod­la vid­lič­ku kte­rá se pou­ží­vá při por­co­vá­ní masa. Rovněž mu zabod­la do hrd­la stea­ko­vý nůž. Při ces­tě domů se roz­ho­dl Manson pou­žít ješ­tě zby­lé tři zabi­já­ky a vyra­zil smě­rem k Venice, kde pod­le jeho slov žilo dal­ší boha­té pra­se. U domu vysa­dil Susan Atkinsovou, Lindu Kasabianovou a Stevea Grogana. Jenže Linda si splet­la dve­ře apartmá­nu, kde se nachá­ze­la spous­ta nezná­mých lidí a tak od své­ho plá­nu muse­li opus­tit. Z nepo­ří­ze­nou se muse­li vrá­tit na far­mu pěš­ky.

Vyšetřování: 

9.srpna 1969 byla mrt­vá těla Sharon Tateové a jejich přá­tel obje­ve­na hos­po­dy­ní Winifred Chapmanovou. 10.srpna dostal pří­pad na sta­ros­ti spe­ci­ál­ní tým poli­cis­tů z LA, kte­ří již vyšet­řo­va­li vraž­du Garyho Hinmana. Když navíc při­by­la ješ­tě těla LaBiancových bylo všem jas­né, že se musí jed­nat o dob­ře orga­ni­zo­va­né čle­ny něja­ké sek­ty. Zprvu byl z vraž­dy Tateové a spol pode­zře­lý i její správ­ce William Garretson, kte­rý se ovšem v osud­nou dobu nena­chá­zel v domě. Ten pří­sa­hal, že nic nevi­děl a ani s tím nemá nic spo­leč­né­ho, což nako­nec potvr­di­la zkouš­ka na detek­to­ru lži. Těla LaBiancových byla nale­ze­na zhru­ba deva­te­náct hodin po jejich vraž­dě. Našel je tepr­ve pat­nác­ti­le­tý Frank Struthers, syn Rosemary z prv­ní­ho man­žel­ství, kte­rý se vrá­til z tábo­ře­ní. Policie však nechtě­la vra­hy vypla­šit a tak do médií vypus­ti­la zprá­vu, že obě vraž­dy spo­lu nějak nesou­vi­sí. Ve sku­teč­nos­ti se však chys­ta­li na vel­kou razii a 16.srpna vtr­hl míst­ní šerif a jeho zástup­co­vé na far­mu a Mansona na mís­tě zatkli. Stejně jako zby­lé čle­ny jeho rodi­ny, ale ty po výsle­chu opět pus­ti­li na svo­bo­du. Neměli totiž dosta­tek důka­zů, že by ty vraž­dy spácha­li oni. Mansona pou­ze před­vo­la­li kvů­li jeho dodáv­ce, kte­rá byla kra­de­ná. Tím skon­či­lo vyšet­řo­vá­ní na mrt­vém bodě a týmy vyšet­řo­va­te­lů se roz­dě­li­li. Byli si jis­tí, že někde muse­li udě­lat chy­bu. Případu LaBiancových se uja­li mla­dí detek­ti­vo­vé, zatím­co pří­pa­du Tateová ostří­le­ní vyšet­řo­va­te­lé. Pořád jim nešli do hla­vy ty nápi­sy a naráž­ky na sku­pi­nu Beatles.

Průlom nastal až při výsle­chu Kitty Lutesingerové, pří­tel­ky­ně Beausoleila. Ten byl zatčen chví­li po vraž­dě hudeb­ní­ka Hinmana v jeho autě. Kitty rov­něž ješ­tě nedáv­no pat­ři­la do Mansonovy rodi­ny, ale když vyšet­řo­va­te­lé při výsle­chu lehce při­tla­či­li, tak jim milá dív­ka zača­la vysy­pá­vat zají­ma­vé infor­ma­ce, jako na běží­cím páse. Řekla jim o všech úkry­tech, kte­ré rodi­na pou­ží­vá a tak se poli­cis­té při­pra­vi­li na dal­ší razii. Tentokrát vtrh­li na obě men­ší far­my Myersových a Bakerových. Na jejich pozem­cích nalez­li něko­lik dal­ších kra­de­ných aut, cen­nos­tí a jiných věcí, kte­ré ban­da pokradla při svých lou­pež­ných taže­ních. Bylo zatče­no přes dva­cet lidí a dokon­ce i sám Manson, kte­rý se sna­žil ukrýt ve skří­ni na Bakerově far­mě. Manson jakéko­liv spo­ji­tos­ti s vraž­da­mi důraz­ně popí­ral a odmí­tal vypo­ví­dat. To se však již neda­lo říci o někte­rých jeho oveč­kách. Především pak Susan Atkinsová, kte­rá se sna­ži­la s poli­cis­ty dohod­nout, aby mís­to do věze­ní byla jen umís­tě­na do náprav­né­ho zaří­ze­ní. 1.prosince 1969 byly vydá­ny zaty­ka­če na Charlese Watsona, Patricii Krenwinkelovou a Lindu Kasabianovou ve spo­ji­tos­tí s vraž­dou Sharon Tateové, dále pak Charles Manson a Susan Atkinsová byli obvi­ně­ni z vraž­dy LaBiancových a Leslie Van Houtenová byla zatím jen na sezna­mu pode­zře­lých, pro­to­že zatím neby­li žád­né důka­zy, že by se i ona podí­le­la na někte­ré z těch­to vražd a žád­ný ze zadr­že­ných zatím nesvěd­čil pro­ti ní. Protože na mís­tě nena­šli žád­né její otis­ky prs­tů. To se však již nedá říci o Watsonovi a Patricii, kte­ří se pod­le vyšet­řo­va­te­lů muse­li 100% podí­let na obou vraž­dách. Navíc byl již 1.září 1969 nale­zen revol­ver, kte­rým byli usmr­ce­ni tři návštěv­ní­ci domu Sharon Tateové malým chlap­cem ze sou­sed­ství Stevenem Weissem, kte­ré­mu bylo tepr­ve deset let. Jeho otec poté zavo­lal poli­cii, kte­rá pro­hle­da­la ono mís­to a nalez­la zako­pa­né zakr­vá­ce­né šaty i nože. Mimo jiné nalez­la poli­cie i pří­mo v domě pod jed­nou sedač­kou nůž, kte­rý tam ztra­ti­la Susan Atkinsová.

Soud:

Soud začal 15.června 1970. Hlavním svěd­kem obža­lo­by byla Linda Kasabianová, kte­rá se roz­hod­la vypo­ví­dat pro­ti své rodi­ně výmě­nou za imu­ni­tu. Původně byla tato mož­nost nabíd­nu­ta Susan Atkinsové, ale kvů­li její nedů­vě­ry­hod­nos­ti a spo­lu­účas­ti na vraž­dách z toho nako­nec sešlo. Leslie Van Houtenová byla obvi­ně­na ‘‘pou­ze‘‘ ze spo­lu­účas­ti na dvou vraž­dách LaBiancových, pro­to­že ostat­ních vražd se nezú­čast­ni­la. Původní soud­ce William Keene byl poté z pří­pa­du odvo­lán, pro­to­že nedo­vo­lil Mansonovi aby se mohl obha­jo­vat sám, kvů­li jeho nadáv­kám a nedo­sta­teč­né zna­los­ti trest­ní­ho záko­ní­ku. Ten však na něj podal stíž­nost pro zau­ja­tost a k pře­kva­pe­ní všech mu byla při­ja­ta. Nový soud­ce Charles H. Older v tom nevi­děl pro­blém, ale jaké bylo jeho pře­kva­pe­ní, když se Manson dosta­vil ke své­mu prv­ní­mu sly­še­ní s vyře­za­ným pís­me­nem X na čele. Na otáz­ku proč si to vězeň udě­lal mu bylo odpo­vě­ze­no, že to udě­lal ve zlo­bě z toho, že mu bylo brá­ně­no se hájit sám. Během násle­du­jí­cí­ho víken­du si tuto znač­ku vyře­za­li i všech­ny zadr­že­né ženy z rodi­ny, údaj­ně z úcty ke své­mu guru. Manson si nako­nec změ­nil pís­me­no X na háko­vý kříž. Obžaloba poté chtě­la vysvět­lit význam slo­va „Helter Skelter“ a jeho dal­ší před­po­vě­di, kte­ré chtěl svě­tu uká­zat pomo­cí svých pís­ní. Jejich tex­ty byly plné nási­lí a vražd. Chtěl tak vybur­co­vat čer­né, aby se pře­sta­li poni­žo­vat a vyří­di­li si to s býlí­mi utla­čo­va­te­li. Linda Kasabianová poté vypo­vě­dě­la, že Manson vzal peně­žen­ku mrt­vé Rosemary a poho­dil jí před domem čer­no­cha, aby ten kdo jí najde začal pou­ží­vat kre­dit­ní kar­ty a poli­cie pode­zří­va­la ho a ne jeho rodi­nu. Mimoto chtěl, aby si poli­cis­té mys­le­li, že za vším sto­jí něja­ký čer­noš­ský gang. Pokaždé když byl vyslý­chán někdo z Mansonovy rodi­ny, muse­li ostat­ní čle­no­vé stát mimo soud­ní síň, aby nemoh­li ovliv­ňo­vat toho, kdo zrov­na vypo­ví­dá. Členové jeho rodi­ny se rov­něž během soud­ní­ho pro­ce­su poku­si­li vyhro­žo­vat něko­li­ka svěd­kům jejich likvi­da­cí, pokud se dosta­ví k sou­du. Ne všich­ni čle­no­vé této pove­de­né rodin­ky totiž byli poli­cií zavře­ní a Manson měl pořád neu­vě­ři­tel­ně vel­ký vliv na všech­ny, jenž tvo­ři­li jeho rodi­nu. Například jed­na z býva­lých čle­nek Barbora Hoytová měla rov­něž vypo­ví­dat u sou­du, ale během veče­ře v restau­ra­ci jí někdo pod­str­čil ham­bur­ger plný LSD a dív­ka málem zemře­la na pře­dáv­ko­vá­ní. Naštěstí se z toho dosta­la, ale poté již měla strach jít svěd­čit pro­ti Mansonovi a svým býva­lým kama­rá­dům. 5 říj­na odmí­tl soud­ce podro­bit jed­no­ho svěd­ka kří­žo­vé­mu výsle­chu, kte­rý měl vést Manson. Ten se roz­zu­řil a zaú­to­čil na soud­ce. Ochranka ho nako­nec muse­lo vyvést ze soud­ní síně. Tento inci­dent se líbil všem zatče­ným ženám jeho rodi­ny a soud­ní budo­vu zapla­vil jejich hla­si­tý zpěv v lati­ně. Od toho­to inci­den­tu začal soud­ce Older nosit u sebe revol­ver. Soudce i poro­ta již měli v celém pří­pa­du jas­no a chtě­li ho co nejdří­ve ukon­čit, ale to se nelí­bi­lo Patricii, Leslie a Susan, kte­ré chtě­ly vypo­ví­dat v Mansonův pro­spěch, pro­to­že on se prý nezú­čast­nil žád­né vraž­dy a všech­ny spácha­ly jen ony samy. Proto by měl být jejich vůd­ce puš­těn na svo­bo­du. Když koneč­ně při­šla na řadu Mansonova výpo­věď, nechal vykli­dit soud­ní síň (hlav­ně ode­šla poro­ta) a sko­ro hodi­nu se sám obha­jo­val. Řekl, že neví proč by měl být tres­tán někdo, kdo své posel­ství lidem kázal pou­ze přes své pís­ně a on nemů­že za to, že se někdo pod­le nich začal řídit a zabí­jet lidi. Chvíli poté co soud skon­čil a čeka­lo se už jen na vyne­se­ní roz­sud­ku zmi­zel beze­sto­py advo­kát Ronald Hughes ( byl obháj­cem Leslie Van Houtenové a nedo­vo­lil jí svěd­čit). Jako náhra­da byl za něj urče­ný Maxwell Keith. Nakonec se však vyne­se­ní roz­sud­ku muse­lo odlo­žit až na nový rok.

25.ledna 1971 byly Charles Manson, Susan, Patricia a Leslie usvěd­če­ni ze všech 21.bodů obža­lo­by. Ženy se sna­ži­li ochrá­nit Bobbyho Beausoleila, aby nebyl i on obvi­něn z vraž­dy hudeb­ní­ka Hinmana ( ten už seděl ve věze­ní za krá­dež auta), ale díky neschop­nos­ti Atkinsové a její­ho kři­vé­ho svě­dec­tví se jim to nako­nec nepo­da­ři­lo a Bobby byl rov­něž odsou­zen za tuto vraž­du. Manson si den před vyne­se­ním roz­sud­ku oho­lil hla­vu a na poro­tu i soud­ce před čte­ním roz­sud­ku zuři­vě volal: ‘‘ Já jsem ďábel a ďábel si vždyc­ky holí hla­vu‘‘. Nakonec se všich­ni dočka­li opět odkla­du vyne­se­ní, kte­ré pro­běh­lo až 25.března. Tentokrát však již byli všich­ni čty­ři odsou­ze­ni k tres­tu smr­ti. V den vyne­se­ní roz­sud­ku byla nale­ze­na mrt­vo­la Ronalda Hughese zaklí­ně­ná mezi dvě­ma bal­va­ny ve Ventura County. Policie si však neby­la jis­tá zda v tom měl prs­ty někdo z Mansonových lidí, kte­ří byli na svo­bo­dě či niko­liv. Domnívali se však, že byl zavraž­děn hlav­ně pro­to, že nedo­vo­lil své kli­ent­ce Leslie Van Houtenové svěd­čit v Mansonův pro­spěch.

Další při­šel na řadu Tex Watson, kte­rý měsíc před zadr­že­ním ostat­ních ute­kl do Texasu a míst­ní úřa­dy děla­li pro­blémy s jeho vydá­ním. Proto byl poté sou­zen oddě­le­ně od ostat­ních. Následně byl obvi­ně­ný ze sed­mi vražd. Watson se poku­sil všech­no uhrát na poma­te­ní mys­li a dělal ze sebe šílen­ce a psy­cho­pa­ta, ale nako­nec byl i on odsou­zen k tres­tu smr­ti. Všech pět obvi­ně­ných bylo poslá­no do Kalifornského věze­ní, ale jeli­kož byl v tom­to stá­tu zru­šen trest smr­ti dosta­li všich­ni doži­vo­tí. V roce 1971 se konal ješ­tě dal­ší soud s Charlesem Mansonem, kte­rý byl doda­teč­ně sou­zen za vraž­dy Garyho Hinmana a Donalda „Shorty“ Shea –( jed­na­lo se o hlí­da­če koní ze Spahnova ran­če, kte­rý byl zavraž­děn zhru­ba 6.srpna 1969). Manson byl opět odsou­zen k dal­ším dvě­ma tres­tům smr­ti. Manson měl Shortyho pode­zří­vat z toho, že se poku­sí kon­tak­to­vat poli­cii a poví jim o vraž­dách Sharon Tateové a LaBiancových, pro­to­že o nich věděl. Z jeho vraž­dy byli obvi­ně­ni i dal­ší dva čle­no­vé Mansonovy rodi­ny Bruce Davis a Steve „Clem“ Grogan. Po skon­če­ní sou­du se obje­vil člá­nek v Los Angeles Times, kde byl roz­ho­vor s Mansonovou mat­kou Kathleen Maddoxovou, kte­rá se zno­vu vda­la. Ta tvr­di­la, že nechá­pe proč se její syn dopus­til tako­vé­ho poru­še­ní záko­na, když byl odma­lič­ka dob­ře vycho­vá­ván a roz­maz­lo­ván vše­mi žena­mi v jeho útlém věku.

Jeho stou­pen­ci však řádi­li dál 

Charles Manson a něko­lik jeho stou­pen­ců již něja­ký čas pobý­va­li ve věze­ní, ale na svo­bo­dě pořád ješ­tě pobí­ha­lo něko­lik dal­ších čle­nů jeho rodi­ny, kte­ří se teh­dy vyhnu­li zatče­ní. Mezi nimi i Lynette „Squeaky“ Frommeová, kte­rá se poku­si­la 5.září 1975 zavraž­dit ame­ric­ké­ho pre­zi­den­ta Geralda Forda. Byla odsou­ze­na na pat­náct let věze­ní. Další člen­ka rodi­ny Sandra Goodová byla odsou­ze­na za spik­nu­tí, pro­to­že se pokou­še­la vyhro­žo­vat něko­li­ka lidem, kte­ří měli s pří­pa­dem Manson něco spo­leč­né­ho a vyhro­žo­va­la jim osob­ní likvi­da­cí. Údajně měla na svě­do­mí i vraž­du Ronalda Hughese. V roce 1977 se navíc obje­vi­li prv­ní nesho­dy v pří­pa­du zavraž­dě­né­ho Donalda (Shortyho) Shea, kdy při zno­vu ohle­dá­ní jeho těla zjis­ti­li, že v žád­ném pří­pa­dě neby­lo jeho tělo roz­se­ká­no na něko­lik čás­tí, ale byl pohřbe­ný v cel­ku. Z toho usou­di­li, že ho Manson musel zabít sám a Steve Grogan poté již pou­ze pohřbil jeho tělo. Steve ‘‘Clem‘‘ Grogan se po odpy­ká­ní tres­tu na spo­lu­účas­ti na vraž­dách stal tedy jedi­ným čle­nem Mansonovy rodi­ny, kte­rý byl pod­mí­neč­ně pro­puš­těn ( v roce 1985) – tedy až do roku 2009. Během své­ho poby­tu bylo umož­ně­no Charlesovi Mansonovi udě­lat něko­lik roz­ho­vo­rů z médii v nichž se ho mimo jiné pta­li na jeho vyře­za­ný háko­vý kříž, nebo názor na Satanismus. 25.září 1985 byl Charles Manson v cele popá­len spo­luvěz­něm, kte­rý na něho vylil ředi­dlo. Měl popá­le­ni­ny tře­tí­ho stup­ně na 20% své­ho těla, ale Manson se brzy ze své­ho zra­ně­ní vylí­zal. Údajně byl napad­nu­tý kvů­li tomu, že vyhro­žo­val spo­luvěz­ni kvů­li jeho zpě­vu Hare Krishna a vyzná­ní. V pro­sin­ci 1987 se poda­ři­lo z věze­ní utéct Lynette Frommeové, ale brzy byla opět dopa­de­na. Když jí léka­ři zjis­ti­li rako­vi­nu, byla v roce 2009 pod­mí­neč­ně pro­puš­tě­na na čest­né slo­vo.

V roce 1994 se Mansona poku­sil z věze­ní osvo­bo­dit jeho advo­kát a záro­veň i stou­pe­nec Vincent Bugliosi, kte­rý se pokou­šel zno­vu otevřít pří­pad a zmír­nit trest doži­vo­tí. Neustále ape­lo­val na to, že se ostat­ní čle­no­vé rodi­ny za Mansona posta­vi­li a tvr­di­li, že s vraž­da­mi neměl nic spo­leč­né­ho. V led­nu 1996 vznik­ly Mansonovy webo­vé strán­ky ATWA, kte­ré zalo­žil jeho novo­do­bý stou­pe­nec George Stimson ve spo­lu­prá­ci se Sandrou Goodovou, kte­rá si již odpy­ka­la svých pat­náct let věze­ní. Tyto strán­ky byly zru­še­ny až v roce 2001. V roce 1998-99 uči­nil Bobby Beausoleil něko­lik interwiev s novi­ná­ři v nichž se pokou­šel tvr­dit, že on nemá nic spo­leč­né­ho se smr­tí hudeb­ní­ka Hinmana, že ho zabil sám Manson. Později však tohle pro­hlá­še­ní stá­hl a sna­žil se zase namlu­vit, že nikdo z jeho rodi­ny nemá nic spo­leč­né­ho se smr­tí Sharon Tateové, že se to na ně jen někdo poku­sil hodit a pod­str­čil jim ukra­de­né věci. V posled­ním roz­ho­vo­ru zase tvr­dil, že ví kdo je zabil, ale jeho jmé­no neřek­ne. Pomalu, ale jis­tě začal pro­pa­dat depre­sím a blouz­ně­ní, kte­ré v něm vyvo­lal jeho pobyt ve věze­ní. Nikdo mu však jeho blá­bo­ly nevě­řil. Na začát­ku roku 2008 bylo veřej­nos­ti ozná­me­no, že Susan Atkinsová má nádor na moz­ku a žádá o pod­mí­neč­né pro­puš­tě­ní z věze­ní. V čer­ven­ci jí však bylo zamít­nu­ta žádost o pod­mí­neč­né pro­puš­tě­ní ze sou­ci­tu. 24.září 2009 Susan Atkinsová umí­rá v žen­ské kali­forn­ské věz­ni­ci. 15.března 2008 se pří­pad Mansonovy rodi­ny opět ote­vřel, pro­to­že se po letech roz­hod­la vypo­ví­dat Barbara Hoytová, kte­rá tvr­di­la, že už se necí­tí být v ohro­že­ní a její rodi­ně již není vyhro­žo­vá­no likvi­da­cí. Uvedla něko­lik zají­ma­vých infor­ma­cí, že Manson a jeho spo­leč­ní­ci během své­ho poby­tu na Barkerově ran­či zabi­li něko­lik sto­pa­řů a tulá­ků. Policisté se tedy roz­hod­li pro­zkou­mat oko­lí a uči­ni­li něko­lik kopa­cích akcí. V té době měl Tex Watson pro­hlá­sit, že to je holá lež, pro­to­že během jeho poby­tu v rodi­ně, tam nikdy niko­ho neza­bi­li. To se poz­dě­ji i potvr­di­lo, pro­to­že poli­cis­té během kopá­ní na žád­né lid­ské ostat­ky nena­ra­zi­li.



I po letech budí Manson Family hrů­zu, ale i obdiv

V břez­nu 2009 se na veřej­nost dosta­ly nové (aktu­ál­ní) fot­ky Charlese Mansona z věze­ní. Jeho hla­vu již pokrý­val jen říd­ký porost vla­sů, ústa zdo­bi­li šedé vou­sy a na čele byl pořád vidět háko­vý kříž. I po letech pořád vzbu­zo­val hrů­zu a děs.

V září 2009 tele­vi­ze History Channel odvy­sí­la­la doku­men­tár­ní dra­ma o Mansonově rodi­ně a vraž­dách ke čty­ři­cá­té­mu výro­čí. V pořa­du rov­něž účin­ko­va­la Linda Kasabianová, kte­rá vystou­pi­la veřej­ně popr­vé od roku 1989. Kromě ní se tam v roz­ho­vo­rech obje­vi­li i Vincent Bugliosi , Catherine Shareová a Debra Tateová ( sest­ra mrt­vé Sharon). V ten­to smut­ný den vyšlo i něko­lik vzpo­mín­ko­vých člán­ků v novi­nách, kde pro­běh­li roz­ho­vo­ry s pozůsta­lý­mi i jis­tým Juanem Flynnem, kte­rý kdy­si pra­co­val na Spahnově ran­či a sym­pa­ti­zo­val z Mansonovou rodi­nou. Ten řekl tyto slo­va: ‘‘Charles Manson z toho vše­ho vyšel doce­la dob­ře. Lidé říka­jí, že on je ve věze­ní, ale on je přes­ně tam kde chce být a líbí se mu tam!‘‘

V lis­to­pa­du 2009 pro­hlá­sil DJ a skla­da­tel Matthew Roberts pro­hlá­sil, že je Charles Manson jeho bio­lo­gic­kým otcem. Jeho mat­ka poté potvr­di­la, že v roce 1967 byla člen­kou jeho rodi­ny a Charles Manson jí zná­sil­nil. Ona poté ode­šla zpět k rodi­čům a dítě dala k adop­ci. Manson sám tuto sku­teč­nost potvr­dil a řekl, že Roberts sku­teč­ně může být jeho synem.

Charles Manson se během své­ho poby­tu za mří­že­mi poku­sil něko­li­krát odvo­lat pro­ti tres­tu smr­ti ( doži­vo­tí) a žádal o pod­mí­neč­né pro­puš­tě­ní ( už jede­náct­krát). Poprvé tak uči­nil již v roce 1974 napo­sle­dy pak v roce 2007. Další mož­nost má už v roce 2012, tak mu může­te držet pal­ce. Jeho vězeň­ské čís­lo je B33920.

Manson a jeho nesma­za­tel­ná sto­pa v kul­tu­ře

6.března 1970 Mansonův advo­kát obdr­žel jeho album s názvem LEŽ. Na tom­to albu byla i píseň „Cease to Exist“. Během něko­li­ka měsí­ců se mu poda­ři­lo pro­dat zhru­ba dva tisí­ce kopií. Mimo jiné obdr­žel i dva zpí­va­né muzi­ká­ly a něko­lik dal­ších nahrá­vek. The Family Jams byl nahrán na dva kom­pa­ti­bil­ní dis­ky. Oba byly nahrá­ny někdy v roce 1970, před tím než byl Manson zatčen. Kytaru a hlav­ní voká­ly měl na sta­ros­ti Steve Grogan, doda­teč­né voká­ly si vza­ly pod pat­ro­nát Lynette Frommeová, Sandra Goodová, Catherine Shareová a jiné ženy z rodi­ny. V roce 2005 se obje­vi­lo dal­ší album One Mind, plné poezie. Jenže Charles Manson se stal během své­ho živo­ta oprav­do­vou iko­nou pro mno­hé hudeb­ní­ky a ti se mu sna­ži­li vdát hold tím, že slo­ži­li něko­lik pís­ní na jeho počest. Celosvětově zná­má rocko­vá sku­pi­na Guns N“ Roses dokon­ce umís­ti­la jed­nu jeho píseň „Look at Your Game, Girl “ na své album „The Spaghetti Incident?“. Mimoto jejich zpě­vák Axl Rose nosil na trič­kách Mansonovu podo­biz­nu. Dalším jeho vel­kým obdi­vo­va­te­lem je kon­tro­verz­ní ame­ric­ký zpě­vák Marylin Manson, kte­rý umís­til na své alba hned něko­lik Mansonových pís­ní mimo jiné : v pís­ni „My Monkey,“ ze své­ho alba Portrait of an American Family pou­žil něko­lik vět z Mansonovy pís­ně „Mechanical Man“. Dále pak se v albu Holy Wood obje­vi­la píseň Sick City, v albu Crispin Glover píseň Never Say „Never“ To Always .

Kromě toho je něko­lik Mansonových pís­ní pou­ži­to i jako hudeb­ní dopro­vod ve fil­mu Helter Skelter (1976) jsou to hlav­ně „I’m Scratching Peace Symbols on Your Tombstone“, „Garbage Dump“ a „I Can’t Remember When“. Kde si Mansona zahrál herec Steve Railsback.

Postupem času se stal Charles Manson jakousi iko­nou nejen ve svě­te hud­by, fil­mu, umě­ní, ale i nauč­né lite­ra­tu­ry a mís­to toho, aby jím lidé opo­vr­ho­va­li zača­li na něj vzhlí­žet s jakousi úctou a snad i zalí­be­ním. Už v něm nevi­dě­li tu lid­skou zrů­du, kte­rá necha­la zavraž­dit něko­lik nevin­ných lidí, ale svůj vzor iko­nu. Přesně tohle si Charles vždyc­ky přál a i když je ve věze­ní ví, že tenhle svět na něj jen tak neza­po­me­ne. Dokonce na svě­tě exis­tu­je i něko­lik orga­ni­za­cí, kte­ré pro­pa­gu­jí jeho uče­ní a neu­stá­le mu dáva­jí na vědo­mí, že ho ve všem pod­po­ru­jí a píší peti­ce na jeho pro­puš­tě­ní. Jde o tak­zva­ný ‘‘ Nový Mansonův kult‘‘. V popo­vé kul­tu­ře se jeho odkaz sna­ži­lo nést Alkaline Trio’s s pís­ní „Sadie,“. Text pís­ně zahr­nu­je frá­ze Susan Atkinsové a Texe Watsona při zabí­je­ní Wojciecha Frykowského. Příběh Mansonovy rodi­ny ovliv­nil i Johna Morana, kte­rý stvo­řil ope­ru pojme­no­va­nou The Manson Family, či Stephena Sondheima a jeho muzi­kál Assassins. Trent Reznor nahrál jed­no ze svých alb v domě, kde byli zavraž­dě­ni Sharon Tateová, Abigail Folgerová a ostat­ní. V roce 1994 byl ten­to dům zbo­řen, ale Reznor si z domu odne­sl vstup­ní dve­ře. Jsou to ty samé dve­ře, na kte­ré Susan Atkinsová napsa­la krví Sharon Tate slo­vo „Pig“. Tyto dve­ře Reznor údaj­ně pou­ží­vá jako vstup­ní dve­ře ke své­mu nahrá­va­cí­mu stu­diu.

Dva nej­zná­měj­ší doku­men­tár­ní fil­my jsou Manson (1973) a Charles Manson Superstar (1989)


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
  • The Offering25. ledna 2023 The Offering Mainstream démonické strašení s židovskou tématikou. The Offering šlo do Amerických kin, takže po technické stránce jde o nadprůměr a vypadá to hezky, židovská kultura tomu dává […] Posted in Krátké recenze
  • Akční open-world adventura 171 je jako GTA, akorát z...5. října 2020 Akční open-world adventura 171 je jako GTA, akorát z... Akční open-world adventura 171 je jako GTA, akorát z Brazílie. Záběry pochází z pre-alpha verze a hra se do své beta fáze přehoupne už v roce 2021. Ambciózní titul od Betagames Group […] Posted in Krátké herní aktuality
  • Jak nezaspat15. září 2020 Jak nezaspat Motolkomix, jehož autorem je Donald, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní . Posted in Komiks
  • Robin Hood: Král zbojníků15. června 2021 Robin Hood: Král zbojníků Po útěku ze zajetí se Robin (Kevin Costner) vrací zpátky domů do Anglie, spolu se svým maurským přítelem Azeemem (Morgan Freeman). Vzápětí se dozvídá, že jeho otce zabili lidé sloužící […] Posted in Retro filmové recenze
  • Riddick: Kronika temna19. října 2019 Riddick: Kronika temna Hned na začátku bych vás měl upozornit na to, že pokud čekáte film ve stylu Černočerná tma, tak čekáte marně. Riddick: Kronika temna je stylově velice odlišný film. Ano, oficiálně jde o […] Posted in Retro filmové recenze
  • Kyslík (2021) 30. ledna 2023 Kyslík (2021)  Komorní film, který se celý odehrává v jedné malé lékařské kryokomoře a postupně divákovi odhaluje celý příběh. Jedná se v podstatě o takovou dějovou skládačku, kde každou chvíli vypluje […] Posted in Krátké recenze
  • Fire Commander je polská real-time taktická strategie s...30. března 2021 Fire Commander je polská real-time taktická strategie s... Fire Commander je polská real-time taktická strategie s hasiči. Spravovat budeme svou centrálu, ze které budeme podnikat výjezdy za lesními požáry nebo třeba po havárii letadla. Čekají nás […] Posted in Krátké herní aktuality
  • Jannie Garth29. května 2009 Jannie Garth Jennie, celým jménem Jennifer Eve Garth se narodila 3.4.1972 v Urbaně, Ilinois v USA. Matka Carolyn a otec John mají, kromě Jennie ještě (pro Jennie nevlastní) dva syny (John a Chuck) a […] Posted in Profily osob
  • Škola superhrdinů - Sky High28. února 2006 Škola superhrdinů - Sky High Není vůbec lehké najít dobrou rodinou komedii. Dobře, máme tu Harryho Pottera, ale to je zábava pro hodně drsné rodinky, protože poslední filmy s pubertálním čarodějem atmosférou […] Posted in Filmové recenze
  • VOJTĚCH DYK (1985)29. září 2014 VOJTĚCH DYK (1985) Zpěvák, herec, dabér, textař Vojtěch Dyk pochází z Prahy a velkou část života prožil na Letné. Ke zpěvu se dostal přes dětský sbor, kde působil od sedmi let. Studoval také hru na housle a […] Posted in Profily osob
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 4,11477 s | počet dotazů: 252 | paměť: 72408 KB. | 03.05.2024 - 01:16:32