Film je závěrečnou částí série o Katniss Everdeenové, která se snaží zachránit obyvatele Panemu a zajistit jim budoucnost. V úvodním díle se Katniss vydala místo své sestry bojovat do arény na život a na smrt. V dalším díle se stala symbolem vzdoru proti zvůli vládnoucího Kapitolu a opět bojuje na Hunger Games. Ve třetím díle se Katniss dostává pod tlak, aby porazila Sídlo a prezidenta Snowa. Tento boj ale není jednoduchý, a proto se natočil i snímek Hunger Games: Síla Vzdoru 2. část, kde je konečně zlo potrestáno.
Všechny filmy Hunger Games mají knižní předlohy, a to trilogii knih Hunger Games od Suzanne Collins. Ta se podílela i na scénáři prvního dílu Aréna smrti. Ke snímku Síla Vzdoru 2.část napsali scénář Danny Strong (Komorník) a Peter Craig (Město), ale podařilo se jim napsat jenom průměrný scénář.
Režisérem filmu je Francis Lawrence, který režíroval již předchozí dvě části série. Je vidět, že se snažil natočit akční film. Akčních scén obsahuje film málo, střídají se s nudnými scénami, kde se hrdinové snaží normálně bavit a mluvit o budoucnosti, záchraně lidstva, apod. Navíc hlavní hrdinka Katniss kromě bojových scén přemýšlí nad svým milostným životem.
Roli Katniss hraje od prvního dílu série Jennifer Lawrence. Její ztvárnění postavy je dobré, ale její herecký projev velmi průměrný. Jejími partnery jsou Josh Hutcherson a Liam Hemsworth v rolích Peeta a Galeho. Oba dva hrají mladé bojovníky, ale jejich hraní není příliš přesvědčivé, ani akční. Hlavní zápornou postavu, prezidenta Snowa, si zahrál Donald Sutherland, který i ve svých osmdesáti letech dává své postavě to nejlepší. Jeho prezident je skvěle záporný, ale dává najevo i své emoce a je hodně čitelný. Další postavou Alma Coin v podání Julianne Moore. Přesvědčivě zahrála političku, která neváhá jít za svým cílem, i když musí využít různé prostředky. Příjemným zpestřením, hlavně vizuálním, pak byla kočičí žena, u které se mladí hrdinové schovali během své mise.
Film zakončuje úspěšnou filmovou sérii, ale pro mě to byl průměrný film. Je určen hlavně pro náctileté diváky, kteří se mohou s hlavními hrdiny ztotožnit a prožívat jejich boj proti zlu. Po prvních scénách jsem navíc měla pocit, že se dívám na film, který byl inspirován původní sérií Hvězdných válek s Harissonem Fordem v hlavní roli. Jeho postava, ale na rozdíl od Katniss, měla vývoj a také byl na první pohled sympatičtější a emotivnější.
Snímek je dlouhý 135 minut, ale už po několika minutách jsem věděla, jak film i hlavní hrdinové skončí. I když to byl akční film, chyběl mi tam humor a nadsázka, které by mohly snímku prospět a pobavit. Také se mi nelíbil závěr filmu, který byl sice jasný od počátku, ale postrádal veškerou logiku. Film se bude líbit náctiletým divákům, kteří znají předchozí díly a obdivují mladé hrdiny.
Photos © Lionsgate
Části seriálu: Hunger Games
- Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (The Hunger Games: Mockingjay – Part 1) – Recenze – 40%
- Hunger Games jsou plné klišé, i když jdou proti proudu
- Hunger Games: Vražedná pomsta/ Konečně lepší dystopie
- Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (The Hunger Games: Mockingjay – Part 2) – 50 %
- Hunger Games: Balada o ptácích a hadech
- Hunger Games: Kritický pohled na adaptaci, která překvapila i vlastní fanoušky
- Hunger Games: Vražedná pomsta – I druhé pokračování je neskutečně přeceňované, ale rozhodně lepší než první díl. Pořád je to ale neskutečně hollywoodské a naivní.
- „Hunger Games“ jsou dle mého názoru jedním z nejvíce přeceněných filmů poslední doby
Nejnovější komentáře