Kritiky.cz > Filmy > Kritický Klub > Přestupy mezi DC a Marvelem

Přestupy mezi DC a Marvelem

QHwQrzV
QHwQrzV
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...
Musíme si uvě­do­mit, že žije­me ve zla­tém věku komik­su. Obrázkové pří­běhy oku­pu­jí nejen pul­ty knih­kup­ců, ale v posled­ních letech úspěš­ně doby­ly i tele­viz­ní obra­zov­ku či stří­br­né plát­no. Komiksových spo­leč­nos­tí je celá řada, DC a Marvel však ční nade vše­mi. Určují tren­dy a kaž­dý rok při­pra­ví něko­lik fil­mů a seri­á­lů, kte­ré pak vydě­lá­va­jí obrov­ské část­ky. Díky obrov­ské­mu věhla­su obou moc­ných nakla­da­tel­ství se pra­vi­del­ně daří do fil­mů či seri­á­lů zís­ká­vat vel­ké herec­ké hvězdy. Nu a občas se sta­ne, že herec či hereč­ka za svou kari­é­ru pro­jde jak DCčkem tak Marvelem. A přes­ně tomu­to téma­tu se dnes bude­me věno­vat. Nepojal jsem jej jako žeb­ří­ček, ale spí­še jako hod­no­tí­cí člá­nek. Aby ten­to text nebyl moc dlou­hý, neza­po­čí­tá­vám ani­mo­va­né fil­my, Marka Hamilla by jste tedy hle­da­li mar­ně :-(.
Jelikož je nakla­da­tel­ství DC Comics star­ší, začně­me teď pře­stu­py z něj do Marvelu.
Josh Brolin
DC: Jonah Hex (2010)
Marvel: Guardians of the Galaxy/Strážci gala­xie (2014), Avengers: Age of Ultron/Avengers: Věk Ultrona (2014)
plá­no­va­né fil­my u Marvelu: Avengers: Infinity War - Part I/Avengers: Nekonečná vál­ka - Část I (2018), Avengers: Infinity War - Part II/Avengers: Nekonečná vál­ka - Část II (2019)
Herec, kte­rý bez pro­blé­mů zahra­je vel­kou roli v akč­ních bloc­kbus­te­rech, ale pro­blém mu nedě­lá ani nezá­vis­lé fil­mo­vé díl­ko, nasko­čil do komik­so­vé­ho svě­ta v roce 2010, kdy zahrál hlav­ní roli ve sním­ku Jonah Hex. Westernový akč­ňák však divá­ky neu­chvá­til a Josh se ten­krát zapři­sá­hl, že do komik­sů už nikdy nevle­ze. Když mu však o čty­ři roky poz­dě­ji zacin­ka­li před obli­če­jem min­ce­mi před­sta­vi­te­lé Marvelu, kývl nako­nec na roli Titána Thanose, kte­rý je hlav­ním padou­chem celé­ho mar­ve­lác­ké­ho vesmí­ru. Zatím nedo­stal ješ­tě tu nej­vět­ší pří­le­ži­tost, mihl se jen ve dvou cameo rolích. Jeho herec­ký um v komik­su si tedy bude­me moci zno­vu ově­řit až v roce 2018, kdy se obje­ví ve tře­tích Avengerech.
Verdikt: nejas­ný
Tommy Lee Jones
DC: Batman Forever/Batman navždy (1995)
Marvel: Captain America: First Avenger/Captain America: První Avenger (2011)
Brolinův kole­ga z kul­tov­ní­ho fil­mu No Country for Old Men (2007) si zahrál v neo­no­vém pro­pa­dá­ku Batman Forever již v polo­vi­ně deva­de­sá­tých let. Roli Harveyho Denta však pojal až moc kome­di­ál­ně a byl zkri­ti­zo­ván. Ke komik­sům se vrá­til až v roce 2011 jako plu­kov­ník Chester Phillips v jed­nič­ce Captaina Americy. Ve stá­ji Marvelu před­ve­dl skvě­lý výkon, ale dal­ším fil­mům se již neu­psal a s komiksy tedy defi­ni­tiv­ně skon­čil.
Verdikt: Jones sehrál lep­ší part u stu­dia Marvel
Hugo Weaving
DC: V for Vendetta/V jako Vendetta (2006)
Marvel: Captain America: First Avenger/Captain America: První Avenger (2011)
Legendární Agent Smith z Matrixu či Elrond z Tolkiena ztvár­nil v posta­po­ka­lyp­tic­kém fil­mu V for Vendetta jed­nu z hlav­ních rolí - sam­toné­ho V. Ovšem divá­ci na plát­ně vidě­li jen muže s mas­kou Anonymous, tak­že si neu­ži­li jeho tvá­ře. V Marvelu zahrál nacis­tic­ké­ho zápo­rá­ka Johanna Schmidta, zva­né­ho Red Skull. Jeho tvář byla sice ve fil­mu opět vidět jen asi prv­ní tře­ti­nu, ale čer­ve­ný obli­čej ský­tal také něja­ké ty Hugovy rysy. Původně se před­po­klá­dal jeho návrat i do fil­mu Avengers (2012), ale nako­nec se od něj ustou­pi­lo. Weaving se od té doby v komik­so­vých adap­ta­cích neob­je­vil.
Verdikt: Weaving uká­zal své herec­ké schop­nos­ti jak u DC tak u Marvelu. Nedá se říct, že by mu pře­stup pro­spěl či ne
Natalie Portman
DC: V for Vendetta/V jako Vendetta (2006)
Marvel: Thor (2011), Thor: The Dark World/Thor: Temný svět (2013)
Židovská super­hvězda se komik­su popr­vé účast­ni­la spo­lu s Weavingem ve zmí­ně­ném V for Vendetta, kde zahrá­la Evey. Nedá se říct, že by jí role nesed­la, ale pře­ce jen to neby­lo úpl­ně ono. V mar­ve­lov­ských fil­mech se jako Jane Foster zami­lo­va­la do moc­né­ho boha Thora, ale její hra­ní bylo hroz­ně topor­né, pro­to jej nemů­že­me hod­no­tit kdo­ví­jak klad­ně. Naštěstí se už v dal­ších poči­nech mlad­ší­ho komik­so­vé­ho stu­dia už neob­je­ví, což je pro její kari­é­ru mož­ná dob­ře.
Verdikt: Natalie by v komik­sech asi rad­ši nemě­la hrát vůbec, nesvěd­čí jí.
Pro dnešek vše, aby nebyl člá­nek moc dlou­hý, roz­ho­dl jsem se jej roz­dě­lit na více čás­tí. Další pře­stu­py si tedy nech­me na příš­tě :-).
zdroj obráz­ků: findingthewrongwords.blogspot.com, rise.gr, imgur.com, hou­se­o­f­ge­e­ke­ry.com
ostat­ní zdro­je: imdb.com, super­he­ro­hy­pe.com

Tento člá­nek napsal autor Ondřej Novotný, kte­rý je redak­to­rem webu Kritický Klub

Patří do rubri­ky: Zamyšlení


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,24819 s | počet dotazů: 258 | paměť: 72136 KB. | 30.04.2024 - 18:08:19