Mnoho filmů z Ameriky u nás před rokem 1989 v ČSSR nešlo. Jedním z filmů, které jsme si nemohli vychutnat byl Policajt v Beverly Hills, který se natočil už před 40 lety. Do Čech a Slovenska se dostal až pomocí televize, kdy pro něj vznik v roce 1992 legendární dabing v čele Oldřichem Kaiserem.
Poslední díl původní trilogie šel kinech (myslím v Americe) po deseti letech po vzniku prvního a k nám o Čech dva roky po prvním, tj. 1994 ještě s nejlepším dabingem (Oldřich Kaiser) hlavní postavy.
Během několika let jsme si mohli vybírat různé dabing všech tří dílů trilogie, ale nejvíce se pro hlavní postavu velmi ukecaného policajta hodí Oldřich Kaiser, přestože jej nedaboval v druhém díle. Je to hlavně proto, že dabing ČT, pro který začal dabovat Oldřich Kaiser, vznikl až v roce 2002, když už Kaiser prostě nedaboval a prostě nechtěl.
Po 30 letech od posledního dílu se producenti rozhodli vrátit slavnou ukecanou ikonu zpět do Beverly Hills. Ne, že by neplánovávali už desítky let od teď, ale až v letošním roce to vyšlo. Na scénáři se vyměnilo mnoho tvůrců. Režisérů se také nevyměnilo málo, a tak černého Petra velmi oddalovaného pokračování dostal Netflix, který hledá úspěšné tvůrce, úspěšné série, které by rozšířilo jeho seznam hitů.
Pro letošní film s důchodci se tentokrát hlavní postava, Axel Foley, vrátil s dabingem Martina Dejdara. Ne že by to byla výhra, Eddie Murphy má více lepších dabérů, ale asi pro produkci tvůrců dabingu byl slavný „Bart“ nejvíce vyhovující. Možná i vyhrál v konkurzu, kdo ví.
A teď něco o příběhu. Tím, že už je Axel Foley už skoro před důchodem, tak má samozřejmě děti. Tedy spíše jednu dceru, která vede právnickou kariéru v Beverly Hills. Zaplete se kam nemá, a tak ji jde „ukecaný“ otec zachránit. Samozřejmě že v tom jsou drogy, kartel a úplatní policajti. Jde jim o krk a jediný, kdo jim pomáhá je stará parta detektivů John Taggart a Judge Reinhold, na nich je už věk znát, a nováček Bobby Abbott, který s Jane Foleyovou chodil, než mu dala košem z důvodu, že je „policajt“.
Hlavního záporáka zahrál Kevin Bacon, pro kterého už je to x-tý záporák. U Kevina je to pěkně vidět, že pro hraní protivníků hlavních postav má nejen hlas ale i charisma.
Vše je točí jenom kolem Axela a jeho dcery a Eddie Murphy hraje stále tou stejnou postavu se stejnou ukecanou vyřídilkou Jeho věk na něm není znát, buďto má na mladistvý vzhled geny, nebo mu pomohli drahé plastiky. Ale patří mezi herce, které nevypadají na to, že už je jim přes 60.
Jeho dvorní nahrávači série „Policajt v Beverly Hills“ už věk nezapřou. Judge Reinhold se už urguje svůj věk plastikami, je to na něm vidět, a Johnovi Ashtonovi už je přeci 76, a tak už opravdu patří do starého železa. Už si z jeho věku dělají tvůrci srandu, přestože si to ani nezaslouží.
Nováček této tetralogie Joseph Gordon-Levitt dělá občas se svého policejního důstojníka dobráckého „ňoumu“, kdy je sice původně letcem na vrtulníku slavné LAPD Air Support Division, ale dozvídáme se o něm, že vlastně jediné, co umí, je být poldou, že létat neumí.
Možná neuškodila filmů trocha kratší stopáž. Vynechat úvod loupeže přímo v Detroitu během hokejového zápasu. Vrhnout se rovnou do akce v „miliardářském“ městě.
Cesta za vítězstvím proti zlým policajtům je trnitá, ale Axel Foley samozřejmě všechny ukecá, zachrání a zvítězí a kde akce skončí? Samozřejmě v přepychové vile plné ozbrojených agentů a mafiánů.
Co mně na filmu také hodně potěšilo. Film je plný na 80. léta nejen s odkazů na popkulturu, ale i na postavy kolem Axela v prvních dvou dílech
Hodnocení: 70 %
Nejnovější komentáře