Autorka napsala již několik dětských knížek, a nezklamala, tak zajímavým dějem, ani v této knížce. Děti se u knížky pobaví, navíc děj se odehrává v zimním čase, kde děti navštíví i Mikuláš nebo se děti zapojují do příprav na Vánoce, zdobí si třídu, pečou cukroví a mnoho dalšího, a to vše s hlavním hrdinou strašidlem Čmoudíkem.
Strašidlo Čmoudík se zabydlel ve starých kamnech, právě ve třídě 2.B, ze kterých, jak se zdá ho chce školník vystěhovat, protože se paní učitelce, už stará kamna nelíbí. Podaří se dvojčatům Vítkovi a Aničce, společně s kamarády pomoct Čmoudíkovi? Jak už to dopadne, to se nechte překvapit.
V knížce najdeme 14 krátkých kapitol, doplněné o krásné obrázky, které odpovídají danému ději, a tak kniha děti, ještě více zaujme. Písmo je středně velké, i jednotlivé kapitoly, jsou dlouhé, tak akorát. Pokud máte rádi knihy, od této autorky, tak jistě neváhejte. Určitě kniha potěší děti i jako dárek, jelikož příběh se odehrává právě v tomto zimním období, a je to velice krásné čtení na zimní večery. Ilustrátorce také všechna čest, kniha už na první pohled působí velice vesele, svými pestrými barvami, a nejednoho malého čtenáře, jistě zaujme.
- Autor: Martišková Petra
- Ilustrace: Koželuhová Marie
- Edice: Dětská literatura
- Věk: Od 7 let
- Vydáno: 10.11.2022
- Počet stran: 72