Kritiky.cz > Profily osob > Rozhovory > JAKUB PRACHAŘ – Marek, přítel Lindy

JAKUB PRACHAŘ – Marek, přítel Lindy

word image 292
word image 292
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (zatím nehodnoceno)
Loading...

Film ote­ví­rá­te tragi­ko­mic­kou scén­kou s Petrou Hřebíčkovou. Improvizovali jste při ní, nebo jste se strikt­ně drže­li scé­ná­ře?

Tam nešlo impro­vi­zo­vat, pro­to­že Petr Kolečko je tak fan­tas­tic­ký sce­náris­ta, že kaž­dá jeho situ­a­ce je napsa­ná lépe, než kdy­by ji napsal sám „bůh spi­so­va­te­lů“. Tím pádem si ani jeden z nás nemohl dovo­lit nahra­dit jaké­ko­liv slo­vo jiným. Je to něco jako epi­taf na náhrob­ní des­ce – to se pros­tě musí říkat tak, jak to je!

S Petrou Hřebíčkovou jste se před kame­rou potkal popr­vé. Jak se vám spo­lu­pra­co­va­lo?

Já nevím, jak Petře Hřebíčkové, ale mně se s ní spo­lu­pra­co­va­lo fan­tas­tic­ky. I přes­to, že jsme se před­tím nevi­dě­li, jsme to hrá­li tak, jako bychom se zna­li deset let. Navíc jí děku­ji za to, že jsem v tom fil­mu mohl hrát jenom chví­li, pro­to­že díky ní ta moje pos tava hned jak začne, tak taky skon­čí.

Jedním z témat fil­mu je beach volej­bal. Říká vám něco ten­to sport?

Ano, něko­li­krát jsem to hrál a při­jde mi to úpl­ně stej­ně zby­teč­né jako volej­bal, kte­rý se hra­je na vel­kém hřiš­ti. Jsem milov­ník všech spor­tů – vydr­žím kou­kat na jaký­ko­liv z nich, jen na ten volej­bal ne… A že bych se musel pařit na hřiš­ti pro­to, abych viděl nahé žen­ské zad­ky, tak na to jsou i jiná mís­ta, kde je tře­ba i kli­ma­ti­za­ce.

Scenáristu Petra Kolečka jste už pra­cov­ně potkal tře­ba na fil­mu Padesátka, jak vám ale seděl jako reži­sér?

To je jed­no­du­ché. My už se s Péťou zná­me něja­kých dva­cet pět let. Já pros­tě vždyc­ky říkal, že on je nový čes­ký Dietl. On, když vzal pero do ruky, tak to byla vždyc­ky nád­he­ra. No ale tím, že teď začal i reží­ro­vat, tak je to úpl­ně smr­tí­cí kom­bi­na­ce. A jest­li se nedo­sta­ne do dese­ti let do Ameriky a neu­dě­lá vel­ký úspěch, tak to se budu veli­ce divit. Nedá se nic dělat, ale ode dneška mu kro­mě Dietl musím říkat i Tarantino.


Jak bude rekla­ma vypa­dat?
-
Nechceš zde rekla­mu napo­řád jen za 50 Kč?
Zobrazit for­mu­lář pro nákup

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Tiskové informace. Většinou od distributorů, ale občas i z televizí a festivalů.

Opravdu si myslíte, že umíte psát lépe, častěji a čtiveji?  Tak své komentáře, články, recenze… pište pro nás!

|

0
Budeme rádi za vaše názory, zanechte prosím komentář.x
Stránka načtena za 3,40739 s | počet dotazů: 268 | paměť: 72207 KB. | 25.04.2024 - 09:14:55