Režisérskou židli po Kennethu Branaghovi převzal režisér, který režíroval několik epizod z mnoha oceňovaného seriálu HBO Hra o trůny, Alan Taylor. Vzal si několik příkladů z předcházejícího filmu a několik věcí vymyslel nově, a tak konečně Asgard nejsou jenom interiéry, ale zažijeme i mnoho exteriérů, které nám umožní si božskou planetu prohlídnout z více pohledů.
Scénáristé druhého dílu použili zápornou postavu Malekitha, temného elfa, který hodlá pomocí temné látky zničit veškerý vesmír. Tato postava se objevila v komiksech už v roce 1984 a obývá jeden z devíti světů Svartalfheim. Nevím, jestli se zrovna producentům podařilo vybrat pro postavu hlavního záporáka správného herce, ale já osobně si myslím, že ne. Christopher Eccleston je znám jako jedna z 11 reinkarnací Doktora v seriálu Pán času. Jedná se o reinkarnaci devátou, kterou začala nová éra nejslavnějšího britského seriálu. Tento herec bohužel charisma nemá, a tak je hodně zastíněn dalšími postavami.
Možná, že jsem u recenze u Avengers vychválil moc Toma Hiddlestona v tom, že umí hrát záporné postavy, a že jsem se opravdu bál o hlavní postavy. Bohužel je film v porovnání s prvním dílem více humorný a méně temný. Loki už není zlá postava, pouze humorná. Více jsem se bavil u Stellana Skarsgårda, který svého doktora Selviga dokázal zahrát reálněji než Tom Hiddleston. Natalie Portman je pouze pro krásu a postupně se z ní stává více křehká vědkyně, která potřebuje ochranu od boha. Myslím, že je občas vidět, kdy Joss Whedon dotočil několik scén, které do filmu zapadnou, ale zároveň i vyčnívání svým pojetím. Nezapomenutelné jsou dvě camea, jak obvyklé cameo Stana Lee, ale i Chris Evans doplnil svůj díl o nejzábavnější část filmu.
Je také dobře, že Alan Taylor natáčí více v reálech. Ilandská pustina byla velice vhodně zvolena pro Svartalfheim, kde je vše šedivé v prachu. Britský Londýn je též dobře zvolen, i když nechápu scénáristické nápady, protože hlavní finální boj se odehrává v Greenwichi, kde je sice nultý poledník, ale veškeré zeměpisné rozdělení a šířku a délku (Zeměpisné souřadnice – WGS 84) je vytvořeno v moderní době, a tak je vůbec nemohli znát před 5000 lety. Spíše bych radši, kdyby se finále odehrávalo třeba v Egyptě (budovy staré mnoho tisíce let), nebo ze severu Evropy (odkud pochází námět na komiks).
Je možná zbytečné, že se uvádí film i ve 3D, bohužel jsem se svými brýlemi neviděl žádný 3D efekt, a tak to považuji za velmi vyhozené peníze. Bohužel díky 3D technologii je i mnoho scén tmavých, ale naštěstí ne jako u čtvrtých Pirátů z Karibiku až tak tmavých, aby nebylo vidět skoro nic.
Hodně mrzí, že i Marvel jako producent nesehnal lepší skladatele, kteří by dokázali filmu dát několik snadno zapamatovatelných témat, které by si člověk broukal po filmu. Veškerá hudba je opravdu tak těžko zapamatovatelná, skoro rutinní, a tak doufám, že pro nejlepší filmy, které producenti slibují, najdou vhodnější skladatele. Když si tak vzpomenu, koho bych já osobně chtěl za skladatele, tak bych asi nechal Marca Beltramiho nebo Dannyho Elfmana. Hans Zimmer by se určitě nehodil, protože je dvorní skladatel u konkurenčního DC Comics, a můj sen John Williams si pečlivě vybírá projekty a poslední dobou skládá pouze pro své dvorní režiséry (J.J. Abrams bude výjimkou).
Ohledně dabingu, až na výjimky se mi dabing líbil. Na začátku bohužel zvukař zapomněl asi na několik drobností, a tak jeden hlas z filmu vyčnívá. Převážná většina českých dabingových herců splývá se svými americkými protějšky. Až na nově zvoleného Petra Pelzera pro Anthonyho Hopkinse. Oproti Jiřímu Plachému, který mluvil Odina v prvním díle, je tento hlas více „nemocný“ a méně démonický, je tedy více zvýrazněno, že Odin už je na konci svých sil a že je nutné, aby předal svoji vládu svým potomkům.
Části seriálu: Marvel
- Iron Man 2 [60%]
- Robert Downey, Jr.
- SCARLETT JOHANSSON
- Michael Douglas – 70 let
- Ant-Man - 90 %
- Captain America: Občanská válka - 85 %
- Strážci Galaxie Vol. 2 - 70 %
- Thor: Ragnarok - 65 %
- Thor: Temný svět - první i přeposlední velkofilm Alana Taylora
- Hulk - Eric Bana je první a dokonce i nejlepší :-)
- Captain Marvel - Recenze - 70%
- Avengers: Endgame - zaslouží si Captain America Thorův Mjöllni?
- Iron Man 3 - poslední samostatný film Tonyho Starka
- Captain America: První Avenger má vtip i grády, přesto mu něco chybí
- Black Panther – Poslední Marvel film Chadwicka Bosemana.
- Strážci Galaxie
- She-Hulk: Neuvěřitelná právnička
- Black Panther: Wakanda nechť žije
- Strážci Galaxie: Volume 3 - Zábavná a dojemná jízda vesmírem
- Strážci Galaxie Vol. 2 - Přeplácaná oddychovka plná postav, které nejsou využity
- Strážci Galaxie Vol. 3: nejlepší film MCU od třetí fáze trilogie
- Strážci Galaxie: Volume 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3) – Recenze – 70 %
- Marvels: Nové výzvy pro Captain Marvel a společnost MCU
Nejnovější komentáře