Místo červených fazolí můžete použít bílé a černou rýži nahradit červenou, hnědou nebo natural. Nebojte se experimentovat a poznávat nové druhy rýže, ta chuť vás překvapí!
Co obsahuje navíc černá rýže? Na rozdíl od bílé rýže je plná antioxidantů, esenciálních aminokyselin, vitamínů, zinku, vápníku, fosforu a železa. Léčivé účinky černé rýže jsou ukryty v černé venkovní vrstvě - otrubách - čistí játra, snižuje hladinu špatného cholesterolu, má protizánětlivé účinky a mnoho dalšího.
Ingredience
- 3 stroužky česneku (nakrájený na plátky)
- 1 ČL (čajová lžička) nastrouhaného čerstvého zázvoru
- 2 ČL bílé miso pasty
- 2 PL (polévková lžíce) lahůdkového droždí
- špetka mleté kurkumy
- špetka mletého koriandru
- špetka kmínu
- špetka pepře
- 1 šálek černé rýže (hnědá, červená)
- 2 a půl šálku zeleninového vývaru nebo vody
- 1 PL olivového oleje
- 3 šálky malých růžiček brokolice
- 1 šálek mražené kukuřice
- 1 mrkev nakrájená na plátky
- 100 ml sójové smetany
- 1 a půl šálku vařených červených fazolí nebo z plechovky propláchnutých
Postup
Na velké pánvi ohřejeme 2 polévkové lžíce vody. Vložíme do ní plátky česneku, nastrouhaný zázvor a 1 minutu vaříme. Přidáme miso pastu, lahůdkové droždí, kurkumu, mletý koriandr, kmín, pepř a nakonec rýži. Promícháme, zalijeme vodou nebo vývarem a přivedeme k varu.
Snížíme teplotu na nízký stupeň, zakryjeme pukličkou a pomalu vaříme
35 - 40 minut. Dokud není rýže měkká, občas promícháme.
Mezitím na olivovém oleji restujeme brokolici s mrkví. Když zelenina začne měknout, přisypeme kukuřici a fazole. Zalijeme rostlinou smetanou, prohřejeme a nakonec smícháme s hotovou rýží.
Hotovou směs podáváme se zeleninovým salátem - já zvolila ledový salát s červenou řepou a paprikou, který jsem zalila rýžovým olejem a balsamikem.
Zdroj fotek: Instagram/jime.srdcem
Článek je součástí webu target=„_blank“ rel=„noopener“>Domácírady | Rady pro váš dům - recepty,zdraví, vaření, trendy...
Nejnovější komentáře