V Londýně žije několik milionů různých lidí, a s nimi žije i jeden nový obyvatel. Je to peruánský medvídek Paddington, který bydlí u rodiny Brownových. Kromě něj se pan a paní Brownovi starají i o své dvě děti a bydlí s nimi i svérázná paní Birdová. Paddingtona mají všichni rádi, i lidé v jejich ulici. Jen nepřístupný pan McGinty není Peddingtonem nadšen, protože je pro něj příliš jiný. I když žije Paddington s Brownovými, nezapomíná na svoji tetu, která ho vychovala. Proto když se blíží její narozeniny, hledá pro ni ten nejlepší dárek. Ve starožitnictví pana Grubera naštěstí objeví tajemné a staré leporelo, které je jako dělané pro tetu. Bohužel ale stojí dost peněz, a tak se musí Paddington snažit, aby si vydělal dost peněz. Daří se mu to v rámci svých možností a je jen kousek od splnění svého snu. Bohužel shodou okolností se připlete do krádeže ve starožitnictví, je dopaden a odsouzen na mnoho let ve vězení. Ale ani tam neztrácí svůj pověstný optimismus a naději v dobré lidi. Postupně si získává přátele a pomocí nich a své rodiny se i za zdmi vězení dává do boje za očištění svého jména.
Snímek je pokračováním filmu Paddington, který byl natočen podle knižní předlony. Scénář k filmu Paddington 2 napsali společně Michael Bond, Jon Croker, Simon Farnaby a Paul King. Podařilo se jim vytvořit zajímavý, ale zároveň akční scénář, se spoustou vtipů a narážek, které pochopí děti a jejich dospělý doprovod. Děj je opět zasazen do Londýna, ale hlavní hrdinové se projedou vlakem i nádhernou přírodou v okolí Londýna.
V hlavních rolích rodičů se opět objevují Hugh Bonneville a Sally Hawkins, stejně jako Julie Waltersová v roli paní Birdové. Toto herecké trio doplňuje pan Gruber v podání Jimiho Broadbenta a v hlavního „záporáka“ překvapivě hraje Hugh Grant. Jeho hrdina je pro diváky zpočátku sympatickým chlapíkem, který ale v průběhu filmu odhalí všechny své stránky, aby byl v závěru dopaden. Hugh Grant si asi musel velmi vyhrát s převlékáním a stylizováním do různých postav, aby byl k nepoznání. Je to trochu jiná poloha, než jakou ho diváci, ale hlavně divačky, znají. Konečně si zahrál zápornou postavu a daří se mu to opravdu skvěle.
Film ukazuje, že i když je někdo odlišný, nemusí být nepříjemný či zlý. Jde hlavně o to, aby si každý udělal svůj názor na danou postavu a ne ji hned odsuzoval, ať už se jedná o „zvíře“, přistěhovalce, trestance, apod. Zároveň dodává naději, že i když se něco nedaří nebo se stane negativní věc, může se vše změnit k lepšímu, ale musí se za tím jít.
Snímek se bude líbit malým divákům, pro které může být Paddington mladším kamarádem, a budou s ním zažívat jeho dobrodružství. Dospělé pak ocení výtvarnou stránku filmu, anglický humor a herecké výkony.
Podívejte se na hodnocení Paddington 2 na Kinoboxu.
12. července 2021 Atlas mraků – Chceme stále víc a ničíme se sami Spojení zcela odlišných tvůrčích osobností jakými jsou Tom Tykwer a (dnes už) ségry Andy a Lana Wachowští je na první pohled celkem riskantní, zvlášť v případě, že mají na plátna převést […] Posted in Retro filmové recenze
14. prosince 2023 Wonka – Recenze – 70 % Willy Wonka je postava z dětské knížky Karlík a továrna na čokoládu spisovatele Roalda Dahla, z jehož díla vzešly třeba i filmové adaptace Obr Dobr nebo Fantastický pan Lišák. Přímo […] Posted in Filmové recenze
20. června 2021 Deník Bridget Jonesové Taky se Vám někdy zachtělo mít život jako v pohádce a v ruce držet flašku tekutého štěstí pro všechny příležitosti? Tak přesně takhle to nevypadá u Bridget Jones. Třicátnice, bezdětná, bez […] Posted in Retro filmové recenze
Nejnovější komentáře